Nazwa Amarok pochodzi z języka Inuitów i oznacza „wilka”. Amarok ma wiele wspólnego ze swoim imiennikiem: w trudno dostępnych, dzikich miejscach czuje się doskonale.

Nowy pick-up zaimponował wszystkim podczas testu wytrzymałościowego, jakim był dla niego Rajd Dakar 2010. Pokazał wówczas, że bez problemu radzi sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Amarok był oficjalnym pojazdem rajdu, wspierającym organizatorów w codziennej pracy.

Ani temperatury w około 50°C, ani przejazdy po szlakach na wysokości 4700 metrów nie zdołały go powstrzymać.

Amarok idealnie czuje się nie tylko na bezdrożach, ale również w ruchu miejskim.

Amarok Challenge – wyprawa przez Amerykę Łacińską.

Amarok także w ruchu miejskim radzi sobie świetnie. Pokazał to podczas wyprawy Amarok Challenge. Wraz z dziesięcioosobową ekipą pokonał trasę o długości 20 000 km wiodącą przez Amerykę Łacińską, wykazując się siłą, wytrzymałością i wszechstronnością. Wyprawa rozpoczęła się 11 marca 2010 roku w San Carlos de Bariloche w Argentynie, a zakończyła się 31 maja 2010 w mieście Puebla, w Meksyku, po przejechaniu 16 krajów.

Gotów?

Tam, gdzie pozostali osiągają granice swoich możliwości, Amarok dalej robi swoje. Łączy w sobie mobilność, elastyczność i wydajność, jak żaden inny pick-up. Zawdzięcza to wielu elementom, do których należą:

  • załączany napęd na wszystkie koła 4MOTION ®, który zapewnia idealną przyczepność na wszystkich rodzajach nawierzchni,
  • najszersza w tej kategorii pojazdów platforma załadunkowa, umożliwiająca załadowanie europalety w poprzek ,
  • mocny, 2-litrowy silnik BiTDI ® *, który ustanawia nowe standardy, jeśli chodzi o oszczędność paliwa,
  • solidna rama nośna, która zapewnia ogromną stabilność pojazdu, nawet podczas pokonywania najtrudniejszych tras.

Amarok również na „zwyczajnych” drogach pokazuje swoje możliwości. Wykonane z materiałów najwyższej jakości wnętrze oraz bezkonkurencyjne właściwości jezdne w stu procentach spełniają oczekiwania, na nowo definiując pojęcie komfortu i dynamiki.

Załączany lub stały napęd na wszystkie koła 4MOTION ®.

Dzięki napędowi na wszystkie koła 4MOTION ®, moc przenoszona jest zarówno na przednią, jak i tylną oś Amaroka. Wystarczy wcisnąć przycisk, by Amarok zyskał doskonałą trakcję na niemal wszystkich rodzajach nawierzchni. Amarok jest dostępny z załączanym lub ze stałym napędem na wszystkie koła 4MOTION ®, a także z ESP.

Wzmocnione lub komfortowe zawieszenie.

Przeznaczone do ciężkich zadań, odpowiednio zaprojektowane, wzmocnione zawieszenie sprawia, że Amarok to doskonale wyposażony pojazd, który jest w stanie sprostać szczególnie trudnym wyzwaniom. Zawieszenie sprawia, że przewożony ładunek ważący ponad 1 tonę jest bezpieczny, a Amarok nie ma żadnych problemów przy pokonywaniu nawet trudno dostępnych dróg.

Amarok może być również dostępny w wersji z zawieszeniem komfortowym, które zapewnia wygodę prowadzenia porównywalną z prowadzeniem samochodu osobowego. Nawet przy maksymalnym załadunku 850 kg**, takie zawieszenie gwarantuje odpowiedni komfort jazdy.

2-litrowy silnik BiTDI ® *.

Amarok jest wyposażony w jeden z najwydajniejszych silników dostępnych w tej chwili na rynku. Dwie turbosprężarki zapewniają doskonałą reakcję na naciśnięcie pedału gazu przy niskich obrotach silnika i zwiększoną moc przy wysokich obrotach. Dzięki mocy 120 kW (163 KM) i 400 Nm w zakresie 1500-2000 obr./min. można zapomnieć o braku dynamiki i wysokich kosztach eksploatacyjnych. Amarok z napędem na tylne koła zużywa średnio około 7,6 l/100 km.

Wysokiej jakości, bezpieczne wnętrze.

Komfort porównywalny jest do tego, jakim można cieszyć się w samochodach osobowych. Wnętrze Amaroka oferuje wygodne siedzenia, mnóstwo przestrzeni wokół głowy i nóg oraz dodatkowe miejsce na wszelkie podręczne rzeczy. Deska rozdzielcza, wykonana z wysokiej jakości materiałów i wyposażona w liczne schowki, zapewnia maksymalną wygodę podróżowania. Zarówno kierowca jak i pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie. Wyposażenie standardowe Amaroka obejmuje nie tylko poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera z przodu, ale również system ABS i ESP ze stabilizacją przyczepy (stabilizacja przyczepy dostępna tylko z fabrycznie montowanym hakiem holowniczym), asystentem podjazdu i asystentem zjazdu.

 

* Zużycie paliwa (l/100 km) i średnia emisja CO2 (g/km), pojemność baku około 80 litrów, napęd na tylną oś.
Cykl miejski: 9,7, pozamiejski: 6,3, mieszany: 7,6, średnia emisja CO2: 199.

** Podane liczby mogą się różnić w zależności od wyposażenia i typu silnika.

Benepol blog

Aktualne promocje: