Poznań Motor Show 2018 okiem Benepolu – przełomowy e-Crafter

Poznań Motor Show 2018 to największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte
w Europie. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji oraz dla rodzin, które w wyjątkowej motoryzacyjnej atmosferze chcą spędzić czas. Tegoroczna edycja odsłoniła zwiedzającym pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego, ciężarowego. Nas najbardziej jednak interesowała sekcja "Volkswagen Samochody Użytkowe", którego reprezentantem jest Volkswagen Benepol.

Poznań Motor Show 2018 odbył się pod hasłem „Motoryzacja Jutra” – na targach można było zobaczyć ponad 60 motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję motoryzacji według projektantów i inżynierów przyszłości. W tę wizje idealnie wpisała się targowa premiera w postaci Volkswagena e-Craftera.

 

e-Crafter – przyszłość jutra, już dziś !

Nowy e-Crafter - pierwszy samochód elektryczny w gamie Volkswagen Samochody Użytkowe! e-Crafter jest odpowiedzią na zmiany, które zachodzą w miastach, gdzie redukowany jest ruch aut, a mieszkańcy zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej - auta ciężarowe oraz dostawcze są jednak nadal bardzo potrzebne. e-Crafter może rozpędzić się do 90 km/h, a jego pojemność ładunkowa to aż 11,3 m3 (taka sama jak w wersja z silnikiem spalinowym).

Charakter nowego, bezemisyjnego Craftera nie zmienił się z powodu zastosowania napędu elektrycznego. Studyjny model, tak jak i seryjny, odznacza się dużą wytrzymałością i zapewnia bardzo dużą ładowność. Przedział ładunkowy ma pojemność aż 11,3 m3, a jego maksymalna wysokość to 1.961 mm, odległość między nadkolami wynosi 1.380 mm, a maksymalna długość – 4.855 mm. Oznacza to, że wymiary przestrzeni ładunkowej e-Craftera są takie same, jak wersji z silnikami spalinowymi.

Jak to wszystko działa ?

Dzięki elektrycznej jednostce napędowej o mocy 100 kW zaprezentowany w Poznaniu e-Crafter, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi 4,25 tony, rozpędza się do dopuszczalnej prędkości maksymalnej wynoszącej wspomniane wcześniej 90 km/h. Dzięki temu równie dobrze sprawdzi się on na miejskich obwodnicach, jak i na pozamiejskich drogach. Ponieważ silnik e-Craftera prawie natychmiast po uruchomieniu uzyskuje maksymalny moment obrotowy o wartości 290 Nm, samochód charakteryzuje się dobrymi osiągami, które są bardzo przydatne podczas codziennych zadań, i to nawet gdy auto przewozi ładunek o maksymalnej masie 1.709 kg.

Zestaw akumulatorów auta, które w naszym kraju jest pokazywane po raz pierwszy, składa się z 312 ogniw o łącznej pojemności 43 kilowatogodzin. Akumulatory umieszczono pod podłogą - dzięki temu nie zmniejszyła się pojemność przedziału ładunkowego. Akumulatory umożliwiają e-Crafterowi pokonanie, zależnie od wersji auta, ponad 200 km. W zależności od natężenia prądu (czyli rodzaju stacji ładującej) akumulatory można naładować w 80 procentach w czasie zaledwie 45 minut. W konstrukcji e-Craftera przewidziano zastosowanie akumulatorów jakie pojawią się w przyszłości. Dzięki nim auto będzie mogło uzyskać zasięg nawet 400. To bardzo interesująca perspektywa dla wielu branż, także tych wykorzystujących auta do transportu poza miastami.

 

Inna twarz Craftera – ten, który już jest w Benepolu !

Ten największy samochód dostawczy marki Volkswagen w oddziałach Benepolu zwraca uwagę swoją nowoczesnością i idealnie dopasowuje się do swoich braci – Caddy, Amaroka oraz serii Transporter. Wnętrze zostało wyposażone w solidne materiały, podczas ostatniej modernizacji zmodyfikowano także deskę rozdzielczą. Innowacyjne 4-cylindrowe silniki z systemem wtrysku Common Rail o wysokiej wydajności i niskim zużyciu paliwa zastąpiły dotychczasowe 5-cylindrowe jednostki.

Crafter stał się oszczędniejszy i mocniejszy.  Crafter występuje w wielu wariantach: w wersji furgon z trzema różnymi rozstawami osi, z czterema różnymi długościami przedziału ładunkowego i dwoma wariantami wysokości dachu, w wersji kombi do przewozu osób, w wersji skrzyniowej z pojedynczą lub podwójną kabiną kierowcy i w wersji podwozie, stanowiącą idealną bazę dla wszelkiego rodzaju zabudów. Już dziś możesz go mieć – zapraszamy do oddziałów Benepolu.